Spotkanie ze Zdzisławem Pruszyńskim przedstawicielem firmy ”Astra-Sat” S.C. Robert Szwarc i Zdzisław Pruszyński

16 stycznia 2008r. w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie w ramach „Lekcji z przedsiębiorczości” zorganizowane przez Mały Inkubator Przedsiębiorczości. Gościem był Pan Zdzisław Pruszyński właściciel firmy ”Astra-Sat” S.C. Robert Szwarc i Zdzisław Pruszyński. Opowiadał on o zakładaniu i prowadzeniu sklepu ze sprzedażą sprzętu AGD i RTV. Niewątpliwie najważniejszy jest dobry pomysł na własny biznes, następnie należy zbadać rynek w celu rozeznania się, czy znajdziemy na danym rynku odpowiednia ilość klientów i w końcu można zacząć dokonywać formalności związanych z rejestracją przedsiębiorstwa.Pan Zdzisław Pruszyński zachęcał zgromadzoną młodzież do zakładania własnej działalności, a na dobry początek, jeśli ktoś obawia się takiej odpowiedzialności, może zacząć od założenia sklepu internetowego, co wiąże się z mniejszymi kosztami.Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych spostrzeżeń dotyczących kierowania własną firmą.