“Spotkania z literaturą”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z cyklu „Spotkania z literaturą” z Janem Pawłem Krasnodębskim – poetą, prozaikiem, autorem dziewięciu tomików wierszy i osiemnastu utworów prozatorskich w tym dwunastu powieści (najpopularniejszymi są:  „Odwyk” – o dramacie człowieka zrywającego z nałogiem alkoholowym i lekowym oraz „Stokrotka” – o roku życia 15-letniej narkomanki).

Spotkanie odbędzie się 24.10.2008 r. o godz. 18:00 w sali Domu Kultury w Łapach

Spotkanie odbędzie się 24.10.2008 r. o godz. 18:00 w sali Domu Kultury w Łapach

Jan Paweł Krasnodębski debiutował jako poeta na łamach miesięcznika “Odra” w 1970 r. Jest laureatem nagrody im. A. Bursy w roku 1973 za debiut prozatorski “Dużo słońca w szybach”. Jest pisarzem obecnym w polskiej literaturze od ponad 30 lat, niezwykle wyczulonym na zjawiska zachodzące w polskiej rzeczywistości i rodzące się w niej konflikty.  W swojej twórczości dotyka problemów nękających współczesnego człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wrażliwości ludzi młodych. W latach 1985 – 1998 uczestniczył w treningach organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, prowadzonych przez m.in. Jacka Santorskiego i Wojciecha Eichelbergera. Od 1991 prowadzi gabinet terapeutyczny, pracując z ludźmi uzależnionymi lub mającymi problemy osobowościowe. Od 1983 roku jest abstynentem.