Wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach.

!

Dnia 26.02.09 r. została zorganizowana wycieczka uczniów z koła historycznego SP nr 1 w Łapach. W bibliotece zaprezentowany został pokaz multimedialny dwóch filmów pt. „Łapy kiedyś, Łapy dziś” oraz „Słowianie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawione pokazy dotyczące historii naszego miasta i regionu oraz zapoznały się z archiwalnymi czasopismami regionalnymi gromadzonymi w naszej bibliotece: „My”, Gazetą Łapską”, „Twoje Łapy” i „Życie Łap”. Wizyta wzbogaciła wiadomości historyczne, etniczne, kulturalne i gospodarcze naszego miasta.. Przyczyniła się również do rozwijania zainteresowań o regionie, korzeniach i pochodzeniu ludności zamieszkującej nasze okolice.Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.