Małgorzata Iwanowicz w Bibliotece Publicznej

„Poetka serca, wieczna marzycielka
Z radością dziecka i kolorową duszą…”

31 marca br w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Małgorzatę  Iwanowicz- niezwykle komunikatywną pisarkę, która zajmuje się popularyzacją piękna i kultury języka polskiego. Otwarta na problemy uczniów w przystępny sposób   wskazuje  dzieciom i młodzieży drogę, jak rozwijać  swe  polonistyczne  umiejętności.
Jej  książki  ( poradniki,  streszczenia,  konspekty oraz słowniki) kształcą  umiejętności  wypowiadania się  w różnych  formach.  Pani Małgorzata jest niestrudzoną propagatorką piękna polszczyzny i tę szlachetną  ideę  urzeczywistnia na prowadzonych przez siebie prelekcjach.
W spotkaniu z pisarką uczestniczyły dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 1 i Uhowa. Były to arcyciekawe warsztaty językowe, na których autorka  przedstawiła  zawiłości  języka  polskiego, mobilizując tym samym dzieci do aktywnego uczestniczenia w spotkaniu.
Na zakończenie można było nabyć książkę wraz z dedykacją pisarki.