Konkurs”Moje korzenie -moja tożsamość” rozstrzygnięty.

24.04.2009r. rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy pod honorowym patronatem burmistrza Łapy, który był jednocześnie fundatorem nagród dla zwyciężców i wyróżnionych.

24.04.2009r. rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy pod honorowym patronatem burmistrza Łap, który był jednocześnie fundatorem nagród dla zwycięzców i wyróżnionych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich naszego miasta, promował własną miejscowość, popularyzował historię kultury obecnie i w przeszłości, zapoznawał z pamiątkami i historią własnej rodziny. Na konkurs wpłynęło 16 prac 22 autorów (6 prac papierowych, 1 DVD, 9 CD). Powołana przez organizatorów komisja wyłoniła najciekawsze prace przyznając nagrody i wyróżnienia.
Nagrody otrzymali:
I nagroda – Anna Zalewska i Anna Sadowska ucz. I LO praca pt. „Popłoniec”
II nagroda – prezentacja Marleny Łupińskiej ucz. z I LO pt. „Wspomnienie ks. Prałata Władysława Grodzkiego”
III nagroda – prezentacja Sylwii Czapkowskiej ucz. z I LO pt. „Wsi kochana”.
Przyznano również wyróżnienia:
za oryginalny pomysł i ciekawą formę prezentacji
– Martę Beatę Drozdowską i Justynę Szczerba ucz. z I LO praca pt. „Artystyczna obróbka drewna w Uhowie”,
za rzetelną dokumentację
– Joannę Kruszewską i Anetę Kowalską ucz. z I LO praca pt. „Od kaplicy do kościoła 1982-2000”,
– Artura Tomasza Łupińskiego i Karola Perkowskiego ucz. z I LO praca pt. „Zniszczenia ZNTK w Łapach z przełomu lipca i sierpnia 1944r.”
Pozostali uczestnicy konkursu:
Iwona Ćwiklewska ucz. z I LO prezentacja pt. „Moje korzenie moja tożsamość”,Gertruda Michalina Twarowska ucz. z ZSM prezentacja pt. „Liza Stara”,Paulina Twarowska ucz. z I LO praca pt. „Wspomnienie II wojny światowej”,Małgorzata Domaszewska ucz. z I LO praca pt. „Moja miejscowość – Łapy Pluśniaki,Agnieszka Michałowska ucz. z ZSM praca pt. „Moja rodzina – moje korzenie”,Adam Mikołajczyk ucz. z I LO prezentacja pt. „Obyczaje wiejskie”,Perkowski Katarzyna ucz. z I LO prezentacja pt. „Opowieść o tym jak przeszłość łączy się z teraźniejszością”,Ewa Korcz i Elżbieta Ruczaj ucz. z I LO prezentacja pt. „Śpiewniki, modlitewniki i książki o tematyce religijnej z dawnych czasów”,Joanna Gołko ucz. I LO i Karol Gołko ucz. z ZSM prezentacja pt. „Historia rodziny Pilchowskich”Aleksandra Falkowska ucz. z I LO prezentacja pt. „Gdzie kończy się historia a zaczyna legenda”
Wszyscy uczestnicy podeszli profesjonalnie do konkursu, a organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Dziękujemy uczniom i Pani Barbarze Piekut (opiekunce młodzieży) za udział i zaangażowanie w konkursie.Prace konkursowe, dostępne w Czytelni dla Dorosłych, wzbogacą zbiory biblioteki i będą ciekawą dokumentacją historii naszego regionu.