Finał konkursu powiatowego “Książka i biblioteka w komiksie”

9 czerwca 2009 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Zawady odbyło się podsumowanie konkursu powiatowego „Książka i  biblioteka w komiksie”. Konkurs adresowany był do uczniów dwóch grup wiekowych III-IV i V-VI klasy szkoły podstawowej. Komisja na etapie gminnym wytypowała 5 prac. W sumie oceniono około 60 prac plastycznych nadesłanych z 17 bibliotek publicznych powiatu białostockiego, z których wyłoniono zwycięzców. Wśród nich w czołówce laureatów znaleźli się uczniowie z Gminy Łapy.

I nagroda w kategorii klas III-IV otrzymała Ewa Bokiniec (Szkoła Podstawowej Nr1 w Łapach),

I nagroda w kategorii klas  V-VI  – Justyna Łapińska (Zespół Szkół w Płonce Kościelnej),

II nagroda Elżbieta Brańska (Szkoła Podstawowa w Łapach),

wyróżnienie w kategorii klas V-VI  – Patrycja Góralczyk (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łapach)