Wystawa pt. “By czas nie zatarł i niepamięć”

W bieżącym roku przypada siedemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku Rzeczpospolita Polska została zaatakowana przez siły zbrojneIII Rzeszy a 17 września dołączył do nich kolejny agresor Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Z tej okazji w holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy została otwarta wystawa pt. „By czas nie zatarł i niepamięć”.

W bieżącym roku przypada siedemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku Rzeczpospolita Polska została zaatakowana przez siły zbrojne III Rzeszy a 17 września dołączył do nich kolejny agresor Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Z tej okazji w holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy została otwarta wystawa pt. „By czas nie zatarł i niepamięć”. Znajduje się na niej bogata literatura dotycząca tragicznego września. Obok książek i albumów są mapy, plakaty i odbitki gazet z 1939 roku. Szczególną uwagę zwracamy na dzielnych dowódców kampanii wrześniowej i mapy ilustrujące przebieg walk. Na podstawie paktu Ribbentrop –Mołotow armia sowiecka wkroczyła na Kresy Wschodnie. W dalszej części ekspozycji można zobaczyć materiały o walkach na tych terenach i fotografie z zajęcia przez Rosjan Białegostoku. Wystawa ta przybliża nam historię września 1939 roku oraz postawę bohaterskich żołnierzy i ludności cywilnej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łap i okolic do zwiedzania wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.

By czas nie zatarł i niepamięć