Wystawa pt. “Dookoła świata”

„ Podróże są jak odżywcza kąpiel dla umysłu, jak rysunek Madei, który sprawia, że znów jesteś młody”       H. Ch. Andersen
Światowa Organizacja Turystyki ogłosiła 27 września Światowym Dniem Turystyki, który obchodzony jest na świecie od 1979 roku. Co roku dzień ten organizowany jest pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi :    „Turystyka – Świętowanie Różnorodności”.

Wystawa pt. „Dookoła świata”
 ” Podróże są jak odżywcza kąpiel dla umysłu, rysunek Madei, który sprawia, że znów jesteś młody”
H. Ch. Andersen
Światowa Organizacja Turystyki ogłosiła 27 września Światowym Dniem Turystyki, który obchodzony jest na świecie od 1979 roku. Co roku dzień ten organizowany jest pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi : „ Turystyka- Świętowanie Różnorodności”.Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łapach w ramach obchodów tego święta zorganizowała wystawę p.t. „Dookoła świata”. W gablotach umieszczono barwne ilustracje przeplatające się z tematycznie zamieszczonymi cytatami, przedstawiające przyrodę, klimat, zabytki, architekturę i obyczaje poszczególnych państwa. W witrynach zostały zaprezentowane albumy, przewodniki turystyczne i informatory zachęcające do podróżowania i odkrywania Polski, Europy i świata.

Wystawa znajduje się w holu Biblioteki, a wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do odwiedzania  naszej placówki i obejrzenia ekspozycji.
Dookoła świata