Spotkanie z Romanem Perkowskim właścicielem sklepu z dodatkami okolicznościowymi “Decoria” w Łapach

26.10.2009 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Lekcje z przedsiębiorczości” z Panem Romanem Perkowskim właścicielem sklepu z dodatkami okolicznościowymi „Decoria”. Uczestnikami spotkania była młodzież z drugiej klasy szkoły średniej I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Zaproszony gość przedstawił młodzieży kryteria, jakie należy spełnić, aby otrzymać dotację z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności. Pomysł na otwarcie sklepu „Decoria” okazał się dobrym przedsięwzięciem, ponieważ w naszym regionie nie było oferty z oryginalnymi i niezwykłymi dodatkami do niecodziennych uroczystości (chrzest, ślub). Pan Roman w bardzo przystępny a zarazem interesujący sposób wprowadził uczniów w trudne aspekty świata biznesu i zachęcał do podjęcia ryzyka związanego z utworzeniem własnej firmy.