IV edycja Kursu Komputerowego-I grupa-06.10.2009-23.10.2009

IV edycja Kursu Komputerowego-I grupa-06.10.2009-23.10.2009
We wtorek 6 października odbyło się wznowione, po przerwie wakacyjnej, spotkanie I grupy IV edycji kursów komputerowych dla dorosłych organizowanych już od ponad roku przez naszą bibliotekę. Kurs prowadzony jest tak jak poprzednio przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania trwające 2 godziny miały miejsce we wtorki i piątki, a cały kurs trwał 3 tygodnie. Niedawno biblioteka otrzymała znaczną ilość nowych komputerów, dlatego też grupy są  liczniejsze niż poprzednio, a w październikowych zajęciach wzięło udział 14 osób. Podczas kursu uczestnicy nauczyli się korzystać z różnych witryn internetowych, posługiwać pocztą elektroniczną, pisać w programie Word, czy też surfować po Internecie, a przede wszystkim przełamali swoje obawy przed pracą z komputerem. Na zakończenie, po uprzednio napisanym egzaminie, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy świadczące o ukończeniu kursu. Mamy nadzieję, że duże zaangażowanie naszych wolontariuszy, które jest zauważalne podczas prowadzenia zajęć przyczyni się do tego, iż praca z komputerem będzie przyjemną zabawą, a Internet stanie się nowym źródłem informacji. Ogromne podziękowania należą się tym młodym ludziom, którzy nie zawiedli nas po raz kolejny i poświęcili własny wolny czas, aby podzielić się swoją wiedzą. Od października nauczają wolontariusze: Urszula Perkowska, Monika Adamska, Klaudia Perkowska, Michał Łupiński, Bartosz Jeneralczuk, Adrian Prószyński, Karol Wnorowski, Jakub Łapiński, Paweł Łapiński, Grzegorz Markowski.
Duża popularność kursów sprawiła, że limit miejsc na dwa kolejne miesiące jest już wyczerpany, a informacji o kursach udzielają dyżurujący bibliotekarze pod nr telefonu 85-715-23-49.