Inauguracja Uniwersytetu III Wieku 2009/2010

Utworzenie nowej uczelni oraz inauguracja roku akademickiego jest zawsze podniosłym świętem braci uniwersyteckiej. Tak też było dnia 18 listopada 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy zainaugurowaliśmy rok akademicki w utworzonym w naszym mieście Uniwersytecie III Wieku, nad którym patronat objęła Biblioteka Publiczna w Łapach. Uroczystość ta odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy. Po odśpiewaniu przez „Łapskie Nutki” pieśni studenckiej „Gaudeamus” dyrektor biblioteki Józefa Bajda powitała dostojnych studentów i zaproszonych gości oraz przedstawiła program spotkania. Jan Leończuk wygłosił wykład pt. „O sztuce, literaturze i życiu”. W interesujący sposób zapoznał słuchaczy z wartościami literatury i sztuki dawnej i współczesnej oraz ich wpływie na ludzkie odczucia. List w imieniu burmistrza Romana Czepe odczytała Pani Urszula Partyniewicz, w którym życzył on studentom realizacji niespełnionych marzeń, na które wcześniej nie mieli czasu. Dyrektor biblioteki Józefa Bajda zaprezentowała krótki rys historyczny na temat idei powstania uniwersytetów. Przyszli studenci złożyli ślubowanie a uroczystość zakończył zespół „Łapskie Nutki”. Pierwsze wspólne spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości, radości i wzruszeń.