Andrzejki w bibliotece

„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” – mówi stare polskie przysłowie.
W wigilię świętego Andrzeja, przypadającą 29 listopada, wróżą sobie chłopcy i dziewczęta.

Od kilku lat tradycją w Bibliotece Publicznej w Łapach stały się wróżby andrzejkowe. W tym roku 27 listopada br. zaprosiliśmy do zabawy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Do biblioteki przywiodła je ciekawość tego, co przyniesie im przyszłość. Impreza rozpoczęła się informacją o ludowej tradycji wróżb i przepowiedni. W czasie tej imprezy nie mogło zabraknąć magicznych wróż.

A więc był i: „Horoskop”, „Owoce”, „Mowa kwiatów”, „Kram z marzeniami” i magiczne kubki pod  którymi ukrywały się różne przedmioty. Nie zabrakło również karteczek z nazwą przyszłego zawodu.
Andrzejki  zorganizowane w naszej bibliotece były wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą dzieciom wielu przeżyć. Dzięki nim możemy kultywować tradycje ludowe, ponieważ toco stare w tradycji andrzejkowej splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie.
Teraz będziemy czekać, czy wróżby się spełnią.