Najlepsza w województwie podlaskim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy jest najlepiej zaopatrzoną w sprzęt komputerowy placówką gminną w województwie podlaskim. Obecnie dysponuje 40 komputerami (dodatkowo na stanie posiada 3 serwery i laptop). Do dyspozycji czytelników udostępniono 21 komputerów: w Łapach 14, w Daniłowie i Płonce po 2, w Uhowie -3. Wszystkie podłączone są do Internetu.
W tym roku, dzięki Burmistrzowi Łap zakupiono aż 32 komputery i laptop w ramach programu „Komputery dla Bibliotek” z ufundowanym oprogramowaniem firmy Microsoft.

Komputery w poszczególnych placówkach pracują w sieci.

Ze środków własnych w 2007 r. Biblioteka zakupiła 5 komputerów, skaner i drukarkę laserowa sieciową. Ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 3 komputery. Placówka wzbogaciła się również o projektor multimedialny, który zakupiono ze środków własnych i sponsorów.
Dzięki tak dobremu zaopatrzeniu w komputery nasza Biblioteka może prowadzić bezpłatne kursy komputerowe dla wszystkich zainteresowanych.