Feriolandia w bibliotece

Tegoroczne ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Łapach upłynęły nam w ścisłym kontakcie z książkami, czyli tym co w Bibliotece najważniejsze. Poza prowadzeniem zajęć rozrywkowych dla dzieci, postawiłyśmy sobie za cel obudzenie w nich miłości do książki.   Każde spotkanie było poświęcone innemu tematowi. Dzieci miały okazję zwiedzić różne bajkowe krainy i poznać ich bohaterów.
Podobnie jak w latach ubiegłych inspiracją do zajęć były bajki. Dzieci na podstawie wysłuchanego opowiadania wykonywały prace plastyczne posługując się różnymi materiałami plastycznymi: kredki, farby, plastelina, wycinanki. W programie było wiele zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej: fryzjer, rybak, meksykańska fala. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki, rebusy, łamigłówki. Ciekawym pomysłem okazało się stworzenie „drzewka szczęścia”, na którym znalazły się karteczki z najskrytszymi marzeniami każdego z uczestników zimowych zajęć. Zwróciliśmy uwagę jak ważne w życiu każdego z nas jest jedzenie warzyw i owoców zwłaszcza zimową porą.
Ferie zimowe w bibliotece należy zaliczyć do bardzo udanych. Koncepcja spędzenia ich w towarzystwie książki okazała się słuszna i zaowocowała nowymi czytelnikami… Ferie się skończyły, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić. Do zobaczenia!
Składamy serdeczne podziękowanie Panu Leszkowi Łapińskiemu- właścicielowi Wypożyczalni DVD „Panorama” za udostępnienie filmów.