Projekt „Historia i tradycja w moim domu i regionie”

Wycieczka do Galerii Narwiańskiej w Uhowie, prelekcja Pana Leszka Łapińskiego pt.: „Pasje i hobby mieszkańców naszego regionu”.

24 lutego 2010 roku w Galerii Narwiańskiej w Uhowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dotyczącego popularyzacji i edukacji społeczeństwa w zakresie dziedzictwa kulturowego województwa podlaskiego pt.: „Historia i tradycja w moim domu i regionie”. Uhowo leży na prawym brzegu górnego biegu Narwii. Niegdyś tereny dzisiejszej okolicy Uhowa porastały puszcze i lasy. Obszary te zamieszkiwali wtedy rybacy, bartnicy, myśliwi. Życie mieszkańców wsi od zawsze związane było z rzeką, dlatego też w galerii znajduje się stała ekspozycja “Chata Rybaka”. Można tam zobaczyć fragmenty wyposażenia chat, w których mieszkali dawni rybacy, a także narzędzia, jakimi posługiwali się podczas połowu ryb. Młodzież z uwagą obejrzała przedmioty znajdujące się w galerii. Całości ekspozycji dopełniają fotografie Wołkowa i Puchalskiego, a także informacje dotyczące Narwiańskiego Parku Narodowego. „Pasje i hobby mieszkańców naszego regionu” to tytuł prelekcji Pana Leszka Łapińskiego przeprowadzonej dla uczestników projektu. Beneficjenci ze skupieniem wysłuchali opowieści o życiu i zainteresowaniach ludzi zamieszkujących dawniej i dziś województwo podlaskie. Spotkanie z ciekawą, nieznaną historią naszej najbliższej okolicy przybliżyło młodzieży życie, pasje i hobby jej mieszkańców.

Historia i tradycja w moim domu i regionie