Wyróżnienie Specjalne Biblioteki Publicznej w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy kolejny raz została doceniona przez Fundację ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom otrzymując Wyróżnienie Specjalne w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2008/2009.
W nagrodę za zaangażowanie w akcję CPCD Oddział dla Dzieci otrzymał cenny album pamiątkowy z obrazami i esejami literackimi Rafała Olbińskiego-wybitnego artysty plastyka, audiobook zwierający słuchowisko „Muzyka pana Chopina” oraz filmy edukacyjne.
Ogólnopolska kampania „Cała Polska czyta dzieciom” rozwija się coraz dynamiczniej, angażując liczniejszą z każdym rokiem rzeszę dzieci i dorosłych. Kulminacyjny momentem będącym równocześnie podsumowaniem kolejnych lat kampanii jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Corocznie do akcji chętnie włączają się osoby reprezentujące różne zawody.