Rozstrzygnięcie konkursu “Nasze rodzinne drzewa”

„Ludzie przychodzą i odchodzą, ale ślad po nich zostaje”

W środę 11 maja, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph.” Nasze rodzinne drzewa” realizowanego w ramach projektu „Łapy-tu mieszkam i żyję”. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży przeszłością swoich przodków, rozbudzenie chęci poznawania historii rodziny i ziemi, na której ona żyła. Rozbudzenie pasji poszukiwawczej, a także patriotyzmu. W prace nad gromadzeniem informacji do tworzonych drzew i korzeni zaangażowali się rodzice i dziadkowie, co owocowało odnalezieniem wielu zapomnianych historii i informacji, starych zdjęć i dokumentów. Uczniowie wykonując te piękne prace poznali dzieje swoich przodków i to jest najcenniejsze.  Do Oddziału dla Dzieci wpłynęło 28 prac, z których 8 zostało nagrodzonych. W swojej ocenie komisja zwracała uwagę na staranność, samodzielność, oryginalność pomysłu, indywidualny wkład dziecka w wykonanie pracy oraz zgodność z regulaminem.

W kategorii klas I-III

I Nagroda: Kacper Kazimierczuk –Sz.Podst. Nr 1

II Nagroda: Łukasz Perkowski –Sz.Podst. Nr 2

III Nagroda: Małgorzata Skłodowska – Sz.Podst. Nr 2,  Weronika Brzozowska – Sz.Podst. Nr 2

Wyróżnienia: Łukasz Tarantowicz – Sz.Podst. Nr 2,  Zuzanna Dworakowska – Sz.Podst. Nr 1

W kategorii klasy IV-VI

Nagrody główne:  Maciej Więcko-Sz.Podst. Nr 1, Paulina Łapińska – Sz.Podst. Nr 2

Rozdanie nagród uatrakcyjniło „małe, co nieco” w postaci ciastek i soków, oraz recytacja wierszy regionalnych poetów w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Ewy Łapińskiej i Alicji Zgajewskiej.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza tym nagrodzonym i wyróżnionym, oraz ich nauczycielom składamy gratulacje i zapraszamy do udziału w przyszłych konkursach.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w holu biblioteki.