Wystawa „Śmierć, która dała wolność”

6 czerwca 2010r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się Msza Beatyfikacyjna księdza Jerzego Popiełuszki. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała wystawę prezentującą kapelana Solidarności, ludzi Mu bliskich oraz ówczesną sytuację polityczną. Obok zdjęć z wczesnych lat młodości, działalności duszpasterskiej z lat 1980-1984, zamachu i pogrzebu znajdują się fragmenty kazań oraz charakterystyczne cytaty wygłaszane przez księdza Jerzego. Unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów przedstawiające m.in. delegację Solidarności z Łap na pogrzebie kapłana, wzbogacają treść ekspozycji. Wystawa uświadamia, kim był ksiądz Jerzy Popiełuszko i dlaczego wkrótce zostanie beatyfikowany.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap i okolic do zwiedzania naszej wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.

Śmierć, która dała wolność.