Wszystkiego najlepszego Kubusiu Puchatku

Drogi Kubusiu Puchatku, Z okazji Dnia Twoich 84 Urodzin, składamy Ci życzenia, płynące z naszych serc. Bądź wesoły i szczęśliwy, smaczny miodek sobie jedz.Kochaj dzieci i przygody i żyj długo – ile chcesz!

Wszystkiego najlepszego Kubusiu Puchatku

12 października br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 do Klubu Malucha. Okazją były 84 Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. To kolejna akcja w ramach kampanii społecznej „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Uczestnicy imprezy mieli okazję wysłuchać historyjki o przygodach misia o małym rozumku oraz jego najwierniejszych przyjaciół. W trakcie urodzin Kubusia Puchatka dzieci dostały w kopercie tajemniczy list. Był to list w którym solenizant przepraszał za swoją nieobecność i zachęcał gości do miłej zabawy. Dzięki uprzejmości Pani Marty Mierzwińskiej – właścicielki Klubu Malucha przedszkolaki mogły oddać się spontanicznej, wesołej i nieograniczonej zabawie w krainie tysiąca kolorowych zabawek. Czekało na nich tam wiele atrakcji: Kącik Malucha, dmuchany zamek, basen z piłkami. Ponadto dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą, z zakresu znajomości książeczek o Kubusiu Puchatku. Udzielały odpowiedzi na pytania, które okazały się niezbyt trudne, bo przecież każde dziecko wie, kto jest przyjacielem Kubusia, gdzie mieszka maleństwo.
Aby tradycji stało się zadość urodzinowe przyjęcie nie obyło się bez wręczenia podarunku w postaci pamiętnika, który dzieci przygotowały specjalnie Puchatkowi.
Jak nakazuje dobry obyczaj, przyjęcie urodzinowe zwieńczył tort, przed konsumpcją którego dzieci z ogromną werwą odśpiewały Kubusiowi 100-lat podrzucając Solenizanta na chuście animacyjnej.
Cudowna atmosfera, jaką udało się stworzyć, wróży, że takich urodzinowych spotkań będzie jeszcze więcej.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy „Mój przyjaciel – Kubuś Puchatek” w holu Biblioteki Publicznej w Łapach.
Serdeczne podziękowanie składamy naszym sponsorom:
– Klub Malucha w Łapach, ul. Gęsia 1
– PSS „Społem” w Łapach