Wykład specjalisty położnictwa V-ce Prezes Fundacji „Dla Niej” w Białymstoku Pani Jolanty Czebotar pt. „Choroby kobiece – jak zapobiegać i leczyć”.

10.11.2010 to data kolejnego środowego wykładu dla studentów Uniwersytetu III Wieku. Tym razem spotkanie zorganizowanego wspólnie ze Związkiem Emerytów i Rencistów w Domu Kultury w Łapach, dlatego też szeregi naszych słuchaczek zasiliły Panie zrzeszone w Związku. Wykład pt. „Choroby kobiece – jak zapobiegać i leczyć” wygłosiła V-ce Prezes Fundacji „Dla Niej” w Białymstoku Pani Jolanta Czebotar. Wzięły w nim udział tylko słuchaczki (nie było na sali żadnego pana), albowiem problemy w nim poruszane dotyczyły głównie chorób kobiecych i profilaktyki poprzez leczenie zachowawcze i ćwiczenia. Wykład, a także praktyczne ćwiczenia pokazane przez prelegentkę nauczyły licznie zgromadzone panie, w jaki sposób wzmocnić mięśnie i odzyskać kontrolę nad własnym ciałem. Pani Jolanta wyczerpująco odpowiadała na wszystkie nurtujące pytania, a przekazane porady podczas tej „lekcji zdrowia” na pewno przydadzą się słuchaczkom i wpłyną na poprawę jakości ich życia. W dzisiejszym świecie każda współczesna kobieta powinna być świadoma zagrożeń wynikających z chorób kobiecych, musi pamiętać, że tylko regularna profilaktyka może w porę pozwolić na wczesne wykrycie chorobyi umożliwi dalsze leczenie.