„Spotkania z literaturą” – Barbara Kosmowska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała 7 grudnia 2010 roku spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską w ramach działającego przy naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.  Młodzież z I LO w Łapach miała niepowtarzalną okazję poznać niezwykłą osobę, która barwnie opowiadała o sobie, o tym, jak powstawały jej kolejne powieści oraz o wzlotach i upadkach pisarki.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała 7 grudnia 2010 roku spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską. Młodzież z I LO w Łapach miała niepowtarzalną okazję poznać niezwykłą osobę, która barwnie opowiadała o sobie, o tym, jak powstawały jej kolejne powieści oraz o wzlotach i upadkach pisarki. Wspominała sytuacje, gdy jej życie osobiste było przez czytelników utożsamiane z życiem bohaterek jej książek. Jej powieści psychologiczne napisane żywym językiem, opowiadają historie, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Poprzez ciekawe portrety swoich bohaterów pisarka pokazuje różne postawy moralne i trudne wybory, przed którymi stajemy w życiu. Pani Barbara jest osobą niezwykle skromną i wrażliwą, dla której książki są największą wartością. Dotychczas ukazały się następujące pozycje: Godna kotka (2000), Teren prywatny (2001), Prowincja (2002), Buba (2003), W górę rzeki (2003), Niebieski autobus (2004), Gobelin (2005), Myślinki (2005), Buba – sezon ogórkowy (2007), Pozłacana rybka (2007), Hermańce (2008), Puszka (2008). Po krótkiej prezentacji Pani Barbara obszernie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez czytelników. Młodzież interesowała się przede wszystkim warsztatem pisarskim, padły też pytania o upodobania literackie i życie prywatne. Zainteresowanie wzbudziły również informacje o przygotowywanych książkach. Obecnie pisze dwie pozycje o tematyce współczesnej –„Samotni.pl”, „Dziewczynka z parku”, które ukażą się w najbliższym czasie.
Książki pisarki można wypożyczyć w naszej bibliotece i zapewnić sobie w ten sposób godziwą rozrywkę na długie zimowe wieczory.
„Spotkania z literaturą” – Barbara Kosmowska