Trwają warsztaty teatralne w bibliotece

21 stycznia br grupa amatorów z łapskich szkół podstawowych rozpoczęła realizację projektu pt. „Teatr w bibliotece”.
Biblioteka  Publiczna Miasta i Gminy Łapy napisała projekt, dzięki któremu mamy możliwość zorganizowania warsztatów teatralnych. Wysokość grantu otrzymanego od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce wynosi 5.000 zł. Całość obejmuje 16 spotkań (w tym 11 już przeprowadzonych) z podziałem na warsztat aktorski,scenograficzny i charakteryzatorski. Warsztaty prowadzi pan Adam Karasiewicz – reżyser, instruktor teatralny.
Mile zaskoczyła nas bardzo duża liczba osób chętnych ( 23 osoby ), która bierze udział w naszym projekcie.Zajęcia zakończą się w kwietniu, a ich efektem będzie spektakl teatralny pt. „ Romeo i Kopciuszek” zaprezentowany społeczności lokalnej naszego miasta.
Dodatkową atrakcję stanowić będzie konkurs skierowany do uczestników warsztatów na najciekawszy strój teatralny.
Jest to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z teatralną sceną, jak i dla wszystkich miłośników teatru.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.