Premiera młodzieżowego Teatru „ W bibliotece” już za nami.

Oddział dla Dzieci od dłuższego czasu chciał przyciągnąć do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy młodzież, która przejawia zainteresowania aktorstwem i sztuką teatralną. Dzięki projektowi, który napisaliśmy do Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i otrzymanej dotacji w wysokości 5 tysięcy złotych mogliśmy zrealizować marzenia swoje jak i wielu młodych ludzi.
Pod kierunkiem pana Adama Karasiewicza – instruktora teatralnego, nasi młodzi artyści przez 16 tygodni przygotowywali się do pierwszego debiutu. Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach było bardzo dużo. Początkowo mieliśmy stworzyć grupę 10 osobową, ale wszystkim chcieliśmy dać szansę i nasz Teatr „W bibliotece” liczy 22 amatorów.
Pierwsza premiera młodzieżowego Teatru „ W bibliotece” już za nami. „Romeo i Kopciuszek” – to tytuł spektaklu, który mogliśmy podziwiać 31 kwietnia 2011 r. podczas odbywającego się w tym czasie XIV Łapskiego Tygodnia Teatru.
Głośne wybuchy śmiechu i jeszcze głośniejsze brawa udowodniły, że nasi młodzi aktorzy potrafią bawić nas równie wspaniale jak zawodowcy.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie z Teatrem „W bibliotece” w maju i czerwcu.
Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Koordynatorzy projektu:
Anna Muszyńska, Monika Łuczaj