Spotkanie z poetą, publicystą, autorem słuchowisk radiowych Panem Wiesławem Szymańskim połączone z promocją jego najnowszej książki „Skrawki”.

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy w ramach spotkań w Dyskusyjnym Klubie Książki 7 kwietnia 2011 roku odbyło się spotkanie autorskie z poetą, autorem słuchowisk radiowych i publicystą Wiesławem Szymańskim. Jako poeta debiutował w 1975 r. na antenie Radia Białystok. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: “Witraż wileński”, “Rymy pluralisty”, “Icones barbarae”, “Dedykacje”, “Podróż na wschód”, “Dzień nie odchodzi, noc nie chce przyjść”, “Wiersze nowe”, “Limeryki”, “I po balu”, “Niska 13 B”, “Wiersze”, “Mam do powiedzenia”, pisze także wiersze dla dzieci, dramaty, teksty piosenek. Jego utwory były drukowane m.in. w USA, Francji, na Litwie. Od 1980 pracuje w Radiu Białystok i od wielu lat prowadzi Pocztę Literacką adresowaną do wszystkich młodych ludzi zajmujących się twórczością pisarską. Omawiane są tam debiuty książkowe młodych twórców, a także można znaleźć informacje o konkursach literackich organizowanych w regionie i w kraju. Opowiadał zgromadzonym o swoim pochodzeniu, zajęciach i twórczych inspiracjach, czytał również swoje wiersze, które młodzież słuchała z dużym zainteresowaniem. Na pytania: „Co by Pan polecił do czytania?”, „Czy kiedykolwiek zwątpił Pan w pisanie?”, „Jaka była Pana reakcja na pierwszą krytykę?” oraz na wiele innych nasz gość udzielił wyczerpujących odpowiedzi.
Kończąc spotkanie poeta podzielił się swoimi bolączkami i sukcesami oraz zachęcił zebranych do odwagi w wyrażaniu samego siebie poprzez różne rodzaje twórczości.