Wystawa:”Błogosławiony Ojciec”

„ Dla wielu był święty o zawsze. Jako uczeń , poeta, aktor, robotnik, uczony, ksiądz, biskup, kardynał, papież.”1-go Maja 2011 roku odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. 27-letni pontyfikat polskiego papieża przeszedł do historii jako przełomowy dla Kościoła i losów milionów ludzi. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łapach zorganizowała wystawę p.t. „Błogosławiony Ojciec”. Zamieszczono na niej zdjęcia ze spotkań  z głowami państw,  przedstawicielami różnych religii, narodowości, osób młodych, dzieci, dorosłych, osób starszych i chorych. Jedna z gablot zawiera teksty papieskiego nauczania skierowane do ludzi świeckich i duchownych. Nauczał między innymi  o Wielkim Poście, o rodzinie, o roli mediów, o przebaczaniu. W innej na pytanie “Dlaczego uważam Jana Pawła II za świętego?” zaprezentowano wypowiedzi sławnych ludzi min. : Ewy Bem, Beaty Tyszkiewicz, Roberta Korzeniowskiego, Iwony Schymalli.  Zapraszamy wszystkich  mieszkańców do obejrzenia ekspozycji w godzinach otwarcia naszej placówki.
Błogosławiony Ojciec