IV edycja konkursu „Moje korzenie – moja tożsamość” rozstrzygnięta.

28.04.2011r. odbyło się uroczyste zakończenie czwartej edycji konkursu pt. „Moje korzenie – moja tożsamość” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy. Skierowany  był  do uczniów szkół średnich naszego miasta, promował własną miejscowość, popularyzował historię współczesną i dawną, zapoznawał z pamiątkami i genealogią własnej rodziny. Na konkurs wpłynęło 11 prac 13 autorów (3 prace papierowe, 1 DVD, 7 CD). Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Łap, który był jednym z fundatorów nagród dla zwycięzców i wyróżnionych. Sponsorami nagród byli również: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Białymstoku, Biblioteka Powiatu Białostockiego, a słodki poczęstunek ufundowało PSS Społem Łapy. Powołana przez organizatorów 27.04.2011r. komisja wyłoniła najciekawsze prace przyznając nagrody i wyróżnienia.
Nagrody otrzymali:
I nagroda – za szeroką i rzetelną informację o Łapach  – Katarzyna Biała i Zuzanna Łupińska z I LO praca pt. „Obrazki z życia codziennego Łap 1918-1939”
II nagroda – za wykorzystane i skrupulatnie ujęte źródła (min. mapy, piosenki, wywiady) – Mariola Łupińska z I LO praca pt. „Łupianka Stara moja mała ojczyzna”
III nagroda – za oryginalne ujęcie tematu, szczególnie wątku „Ławeczka” – Paweł Roszkowski z  ZSM praca pt. „Uhowo-ciekawostki”
Przyznano również wyróżnienie:
za wrażenie estetyczne – Magdalena Godlewska  z  ZSM praca pt. „Zachód”
W konkursie wzięli także udział:
Sylwia Okuniewska z ZSM praca pt. „Uroczystości kościelne dawniej i dziś w mieście Łapy”
Anna Litwińczuk z ZSM praca pt. „Historia Suraża”
Joanna Karczewska z ZSM praca pt. „Stare Zawyki”
Magdalena Zdrodowska z ZSM praca pt. „Historia Łap i okolic”
Michał Szustak z ZSM praca pt. „Koncerty i festyny w Łapach i okolicach”
Paulina Ćwiklewska i Emila Góralczyk z I LO praca pt. „Kuchnia podlaska”
Izabela Brzozowska z ZSM praca pt. „Dom Etkunów”
Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem podeszli do tematu konkursu, a organizatorzy oprócz atrakcyjnych nagród wręczyli pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy Sponsorom, Pani Barbarze Piekut (opiekunce młodzieży) oraz uczestnikom za udział w konkursie.Wykonane prace, które wzbogacą zbiory biblioteki i będą ciekawą dokumentacją historii naszego regionu dostępne są w Czytelni dla Dorosłych.