Wakacyjne szaleństwa już za nami…

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy podczas tegorocznych wakacji zaprosiła wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach ph.: „Biblioteczne atrakcje-zero nudy na wakacje”. Przygotowano ciekawe i interesujące formy spędzenia wolnego czasu i jak co roku było wielu chętnych do zabawy i zajęć edukacyjnych w bibliotece.
W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy nasi młodzi czytelnicy wzięli udział w bloku różnorodnych imprez. Odbyło się „spotkanie z bajką i legendą”, czyli głośne czytanie tekstów  J. Brzechwy i naszych regionalnych pisarzy oraz wykonanie do nich ilustracji, które można obejrzeć na dużej wystawie pt. „Ach Panie Janie” znajdującej się w holu korytarza naszej biblioteki.
Ogromną radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy, wspólne wykonanie zdrowej i kolorowej sałatki warzywnej „Ani z Zielonego Wzgórza”, turniej wiedzy ze znajomości przysłów, kalambury, krzyżówki, zagadki i rebusy. Dzieci chętnie rysowały swoją karykaturę, czyli wykonały swój autoportret na wesoło oraz wspólnymi siłami stworzyły opowiadanie z humorem o ciekawej, tajemniczej wakacyjnej przygodzie, które prezentujemy poniżej:

„ Pewnego wakacyjnego dnia Ania i Jacek wybrali się nad morze. Zaczęli zbierać muszelki i budować zamki z piasku. Podczas morskiej kąpieli nagle z wody wyskoczył rekin z wielkimi zębami. Wystraszone dzieci zawołały na pomoc Kota Garfielda. Kot rzucił się z pazurami na rekina. Przestraszony rekin zawrócił do morza. Szczęśliwe dzieci obdarowały kota lazanią z ketchupem.
Przygoda z rekinem i kotem pozostanie na długo w ich pamięci.”

W naszej ofercie nie zabrakło również kina letniego. Na dużym ekranie uczestnicy zajęć obejrzeli zabawne perypetie Mikołajka, Stefana Malutkiego i Księżniczki Słońca. W wolnej chwili mali czytelnicy uczestniczyli w zajęciach muzyczno-ruchowych takich jak : Twister (taniec przy muzyce), zabawy z tunelem i chustą animacyjną. Dzieci korzystały także z gier stolikowych, puzzli i klocków Jenga.
W naszych wakacyjnych spotkaniach brały udział 154 osoby. Były to dzieci w wieku od 5-12 lat.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział we wspaniałej zabawie.
Zachęcamy do odwiedzania Biblioteki nie tylko podczas wakacji ponieważ :„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego. W progi wejdź gościu, stań się przyjacielem” (J. Wiktor)