Bolek i Lolek – bohaterami Dnia Wspólnego Czytania w bibliotece

27 września br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała akcję promocji czytelnictwa ph. Czytajmy razem, czyli Dzień Wspólnego Czytania.
Tematem spotkania była para sympatycznych bohaterów – Bolek i Lolek, którzy szybko zyskali dużą popularność wśród młodych widzów i czytelników.
W spotkaniu brały udział dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 i ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach.
Naszą imprezę rozpoczęliśmy od pokazu multimedialnego, podczas którego dzieci zapoznały się z historią powstania książki i filmu o przygodach Bolka i Lolka. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy: rysowanie w ciemno, na rozkaz króla, pantomima. Nie zabrakło również wspólnego głośnego czytania popularnych książek o niesfornych przygodach dwóch chłopców. Bolek i Lolek to wciągające historyjki, które mogą zdarzyć się wszędzie.  Ponadto zachęciliśmy uczestników imprezy do zapisania się i korzystania ze zbiorów naszej  biblioteki.
Zapraszamy do odwiedzania Oddziału dla Dzieci oraz wypożyczania serii książek o przygodach  Bolka i Lolka  oraz  wielu innych równie ciekawych pozycji książkowych.
Czekamy na Was. Do zobaczenia!!!