Spotkanie z Panią Barbarą Łapińską właścicielką Salonu Urody „Sekret”

W ramach „Lekcji z przedsiębiorczości” 17.10.2011 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Łapińską właścicielką Salonu Urody „Sekret”. Uczestnikami spotkania była młodzież z zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach z nauczycielem Panią Ewą Ignatiew. Uczniowie mieli okazję poznać kolejnego łapskiego przedsiębiorcę i porozmawiać z nim bezpośrednio na temat założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pani Basia przekazała dziewczętom szereg informacji dotyczących pielęgnacji twarzy, dbałości o cerę oraz zasad wykonywania makijażu. Udzieliła wielu wskazówek jak radzić sobie z cerą, jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać. Zaznajomiła również młodzież z tajnikami trudnej sztuki kamuflażu cery niedoskonałej.  Porady udzielone przez kosmetyczkę były bardzo cenne i uzmysłowiły słuchaczkom, iż znając sekrety makijażu można mieć całkowitą kontrolę nad swoim wyglądem. Najciekawszym tematem okazały się praktyczne porady pielęgnacyjne, np. zasady dobierania i stosowania kremów oraz peelingów. Dopełnieniem przekazu teoretycznego był pokaz praktyczny.