Katarzyna Majgier w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

„Miłość ci wszystko wypaczy”, „Marzycielki”, „Po co mi chłopak” to niektóre tytuły książek Katarzyny Majgier, która 27 października br. odwiedziła Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy.
Pisarka była nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006 za powieść “Trzynastka na karku”, w 2007 roku została laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za powieść „Amelka”.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz z Gimnazjum nr 1 w Łapach.    Katarzyna Majgier mówiła o sobie, że  jest doskonałym obserwatorem tego, co się dzieje wokół niej, często też bazuje na własnych doświadczeniach, dlatego jej powieści dotyczą szczególnie problemów i rozterek, z jakimi borykają się nastolatkowie.Opowiedziała również o swoich zainteresowaniach, marzeniach, planach na przyszłość, uchyliła także rąbka tajemnicy, dotyczącej jej nowej książki, która niebawem pojawi się na rynku wydawniczym. Na spotkaniu można było także kupić książki autorstwa Pani Majgier i otrzymać osobistą dedykację.
Spontaniczność Katarzyny Majgier, doskonały kontakt z młodzieżą sprawiły, że było to spotkanie niezwykle fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników.
Relacja ze spotkania z autorką znajdzie się na blogu – katarzyna.majgier.pl
Wszystkich zainteresowanych Oddział dla Dzieci zaprasza do wypożyczania książek Katarzyny Majgier.