Spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej

Tydzień Bibliotek to nie tylko Święto Bibliotekarzy, ale przede wszystkim czas na szczególne promowanie działalności biblioteki w środowisku lokalnym, także m.in organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, jednostkami wyróżniającymi się na tle społeczeństwa. “Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi” (Jan Paweł II). Takie właśnie motto przyświecało spotkaniu, jakie odbyło się w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej. W spotkaniu wzięła udział młodzież z klasy III Gimnazjum w Płonce Kościelnej pod opieką Pani Anety Łapińskiej, zaś gościem honorowym była Pani Mariola Łupińska, absolwentka LO w Łapach, laureatka tegorocznej edycji samorządowego konkursu – “Ośmiu Wspaniałych”. Ciekawie opowiedziała o swej przygodzie z wolontariatem, zachęcając jednocześnie młodzież do poświęcenia własnego czasu dla innych, działania na rzecz ludzi niepełnosprawnych oraz starszych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a zarazem było pouczające i promujące pozytywne postawy wobec życia.

Nagroda finalistki Eliminacji Powiatowych VII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 wspaniałych"
Spotkanie z Mariolą - wolontariuszką
Wspólne zdjęcie z młodzieżą