WAKACYJNE SZALEŃSTWA W BIBLIOTECE JUŻ ZA NAMI…

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, przyjemności i bezkresnej zabawy. Tegoroczna oferta wakacyjnych  imprez przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy była bogata i atrakcyjna. Nasze propozycje ph.” Książka, uśmiech i słońce w wakacyjne miesiące” skierowaliśmy do najmłodszych mieszkańców Łap i nie tylko, dbając o różnorodność oferty.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne czytanie legend i podań, za sprawą, których, uczestnicy mogli udać się w  podróże w czasie i przestrzeni. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, grach i konkursach, podczas których rozwijały swoje zdolności literackie, plastyczne, teatralne, sportowe i wiele innych. Wszystkie te zadania poprzez zabawę zachęcały młodych czytelników do rozwijania wiedzy i umiejętności. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie oraz grupowo w układaniu bajkowych puzzli, próbowali sił w grach towarzyskich i stolikowych. Jednym z efektów zajęć było utworzenie galerii plastycznej, w której znalazły się piękne prace przedstawiające portrety bohaterów bajek. Niewątpliwą atrakcją dla większości uczestników była możliwość bezpłatnego skorzystania z Internetu. Wszystkie oferowane przez bibliotekę zajęcia były nieodpłatne.

Szczery i wesoły śmiech był punktem kulminacyjnym naszych zajęć.
Urozmaicona oferta kulturalna biblioteki sprzyjała dobrej zabawie, pozytywnym emocjom, które mamy nadzieję zaowocują przyjaźnią z dobrą książką i biblioteką.