Dzień Wspólnego Czytania z Lokomotywą Pana Tuwima

22 września, br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała po raz kolejny akcję promocji czytelnictwa ph. Czytajmy razem, czyli Dzień Wspólnego Czytania.
W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach. Naszą imprezę rozpoczęliśmy od wspólnego rozwiązania krzyżówki, której hasło, czyli „Lokomotywa” było tematem przewodnim naszej dalszej podróży. Pokaz multimedialny przeniósł uczniów do epoki, w której żył i tworzył Julian Tuwim, twórca wielu żartobliwych wierszy dla dzieci. Zajęcia plastyczne pozwoliły stworzyć uczestnikom imprezy kolorowy zaczarowany pociąg, który w ruch wprawiła bibliotekarka czytając tekst Juliana Tuwima pt.: ”Lokomotywa”. Dzieci z wielkim zapałem, gestykulując ciałem naśladowały pędzący pociąg. Najwięcej radości sprawiły uczestnikom zabawy ruchowe odbywające się na specjalnie przygotowanych stacjach: Siłostrada, Skoczek Wielki, Celownikowo i Zręcznościowo.
Mamy nadzieję, że poprzez tego typu spotkania zachęcimy dzieci do czytania książek, powiększenia grona naszych czytelników i odwiedzania biblioteki. Serdecznie zapraszamy.