Łapska Biblioteka promuje literaturę regionalną – wystawa pt.„Wybrani literaci powiatu białostockiego”

Współcześnie panuje szczególna moda na podkreślanie odrębności i tożsamości małych ojczyzn. Długo można by dyskutować już nad samą definicją literatury regionalnej, w efekcie, czego dysponujemy, na szczęście, całkiem bogatym wachlarzem opracowań. Wszyscy teoretycy pozostają zgodni, iż pojęcie tej literatury zakłada przede wszystkim jej ścisły związek z określoną przestrzenią geograficzną. Z jednej strony – literatura regionalna charakteryzuje się podejmowaniem miejscowych tematów, posługiwaniem się lokalną gwarą, lokalnym kolorytem, sposobem odczuwania i myślenia. Z drugiej każda książka krążąca w zamkniętym obiegu regionalnym do tej literatury należy. Promując literaturę regionalną Biblioteka przygotowała wystawę poświęconą literatom powiatu białostockiego. Znalazły się tutaj sylwetki znanych pisarzy m.in. Edwarda Redlińskiego, Jana Leończuka, Romana Czepe, Franciszka Szydłowskiego i innych. Posiadamy w swoich zbiorach bogaty wybór literatury regionalnej. Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania wystawy oraz poznania bogatej oferty regionaliów.