Mikołajki w bibliotece

Mikołajki w bibliotece

5 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych, w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 1 i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach.
Już od pierwszych chwil przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały Świętego Mikołaja. Niestety staruszek był tak zajęty, że nie mógł przybyć osobiście, ale zostawił list przepraszając za swoją nieobecność i zapewniając o swojej obecności duchowej. Oglądając pokaz multimedialny dzieci zapoznały się z prawdziwą historią o Świętym Mikołaju, oraz z tradycją obdarowywania się prezentami. Odpowiadały na pytania związane z postacią „Dziadka Mroza”. Następnie wysłuchały pięknych bajek o Mikołaju. Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce. Przedszkolaki wspaniale przygotowane przez swoich opiekunów śpiewając oczekiwały na prezenty od Św. Mikołaja i nie zawiodły się. Wszystkim udzieliła się świąteczna i miła atmosfera.

Goście Biblioteki rozchodzili się z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni, obdarowani prezentami i zadowoleni z miło spędzonego dnia.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa podziękowanie za okazaną pomoc:

– Przedsiębiorstwu „Dom Książki” 15-197 Białystok ul. Dolistowska 3, które było Fundatorem świątecznych upominków.