„Cicha noc, święta noc….” Wigilia studentów Stowarzyszenia UTW w Łapach

alt

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do spotkania w gronie znajomych i przyjaciół. Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku, dlatego też 13 grudnia 2012r. pozostając przy tradycji wieczerzy wigilijnej studenci łapskiego uniwersytetu spotkali się przy świątecznym stole.

Prezes Wanda Modzelewska powitała wszystkich zgromadzonych, przypomniała skąd wywodzą się nasze polskie tradycje oraz przybliżyła ich wartość religijną i kulturową. Studentki sekcji miłośników poezji przygotowały program artystyczny, na który składały się okolicznościowe wiersze wzbudzające w słuchaczach wiele wzruszeń. Po części oficjalnej przy dźwiękach kolęd, przy wigilijnym nastroju, łamiąc się opłatkiem, składano sobie świąteczno noworoczne życzenia. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw i pięknych dekoracji wykonanych przez Panie z sekcji decupage. Do śpiewania znanych wszystkim kolęd zachęcały dźwięki akordeonu, o które zadbały Panie z sekcji kulturalno – rozrywkowej. Z tradycyjną gwiazdą i kolędą odwiedzili nas w strojach kolędników członkowie Związku Emerytów i Rencistów, którzy sprawili wszystkim miłą niespodziankę. Słuchacze UTW tworzą, na co dzień wspaniałą, zgraną grupę, w której nie brakuje prawdziwych przyjaźni. Przy świątecznym, wspólnym stole tych wzajemnych uczuć nikomu na pewno nie zabrakło.Spotkaniu towarzyszyła magia prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych kolędami oraz pastorałkami, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

alt