Biblioteka Publiczna w Łapach kolejny raz została doceniona przez Fundację ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom

alt

.    Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy kolejny raz została doceniona przez Fundację ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom otrzymując wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2011/2012.

Biblioteka Publiczna w Łapach w ciągu minionego roku szkolnego przeprowadziła szereg imprez, które zachęciły dzieci do wspólnego czytania, a było to m.in. Dzień Wspólnego Czytania, Urodziny Kubusia Puchatka, Mikołajki w bibliotece, Zimowe podróże po literaturze, Przedszkolak w bibliotece, Piłkarska Noc w bibliotece, Piłkarskie czytanie czyli XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, Biblioteczne atrakcje zero nudy na wakacje.

Nagroda ta, jest szczególna i ważna pod wieloma względami. Przede wszystkim utwierdziła nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych działań w zakresie upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez głośne czytanie. Cieszymy się, że starania bibliotekarzy i wszystkich osób zaangażowanych w akcję, zostało dostrzeżone i pozytywnie ocenione.

Nagrody książkowe przyznane w ramach konkursu wzbogacą zbiory łapskiej biblioteki.

Zachęcamy do odwiedzania strony fundacji: www.calapolskaczytadzieciom.pl