Tydzień z Internetem 2013 w Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym

alt

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym po raz kolejny wzięła udział w corocznej ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2013” mającej na celu zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu. 19 marca 2013r. w bibliotece w Daniłowie Dużym odbyło się spotkanie pt. ,,Pierwszy krok w cyfrowy świat” skierowane do osób 50+, które dotychczas nie miały żadnych doświadczeń z Internetem. Celem spotkania było uświadomienie jego uczestnikom, z jakimi trudnościami spotykają się osoby starsze podczas codziennego korzystania z komputera i Internetu. Korzystając z wyszukiwarek zaprezentowane zostały atrakcyjne treści i usługi cyfrowe ściśle powiązane ze zidentyfikowanymi potrzebami. Był czas na zadawanie pytań, wyjaśnianie wątpliwości i wspólną rozmowę na tematy cyfrowe i nie tylko. Na zakończenie uczestnicy zarejestrowali się na ogólnoeuropejskiej stronie ,,Tydzień z Internetem 2013’’i po wypełnieniu krótkiego formularza zostali uczestnikami Get Online Week 2013.

Elżbieta Paszkiewicz

alt