Andrzej Marek Grabowski w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

alt

24 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim autorem książek, telewizyjnych programów dla dzieci: Tik Tak, Ciuchcia, Budzik oraz ponad 400 piosenek, takich jak Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń.

Autor jest  współzałożycielem (wraz z Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki. Andrzej Marek Grabowski był również twórcą, redaktorem naczelnym i producentem miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”. W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2. Nasz gość opowiadał o swojej pracy pisarskiej, – czyli o tym jak rodzą się pomysły piosenek, opowiadań i książek. Czytał  zabawne fragmenty swoich utworów, śpiewał z nami piosenki, a z czarodziejskiej, przepastnej walizki „wyskakiwały” kukiełki z programów telewizyjnych dla dzieci, których sam jest autorem. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć kota Budzika, Potwora Bezkajku i Szefuńcia. Andrzej Marek Grabowski angażował dzieci do wspólnej zabawy, same tworzyły teatrzyk kukiełkowy, odpowiadały na pytania i zagadki gościa, ale same też zadawały pytania autorowi. Spotkanie przebiegało w radosnej i miłej atmosferze, wszystkim dopisywały humory. Uczniowie podziękowali za spotkanie wręczając zaproszonemu gościowi własnoręcznie przygotowaną laurkę. Na zakończenie Pan Grabowski składał autografy w książkach oraz dokonał wpisu do kroniki Oddziału dla Dzieci.

Dziękujemy za to radosne, pełne uśmiechu i atrakcji spotkanie.

Zbiory Biblioteki Publicznej w Łapach wzbogaciły się o książki Andrzeja Marka Grabowskiego:

“Pirat Jędruś”,

“Afera smoka Nudożera”

Zachęcamy do odwiedzania biblioteki i skorzystania z naszej oferty.