Żyj nam 100 lat nasz Puchatku!

Za co dzieci kochają Kubusia Puchatka. Za to, że dużo je. A czego życzą mu z okazji urodzin?. Więcej miodu.

7 października br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała imprezę czytelniczą w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Okazją do składania życzeń były 87 urodziny “Misia O Bardzo Małym Rozumku”, na które zacny jubilat zaprosił dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łapach. Na początek spotkania uczestnicy wysłuchali opowiadania „Kocham Cię, Puchatku” w przepięknej interpretacji pani Alicji Gryglewskiej – członka Zarządu PSS „Społem” w Łapach i pani Barbary Bajdy-bibliotekarki. Panie w nagrodę otrzymały od dzieci medale „Mistrza Kubusiowego Czytania”. Następnie przyszedł czas na rozwiązywanie zagadek. Przedszkolacy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości książeczki o Kubusiu Puchatku. Potem mali imprezowicze w towarzystwie swoich misiów wykonywali skoki kangurkowe, latali jak pszczoły, brykali jak Puchatek oraz rysowali misia w powietrzu. Aby tradycji stało się zadość uczestnicy przygotowali specjalne prezenty, którymi obdarowali Puchatka. Były to laurki z życzeniami oraz wierszyki: „Wiwat misiu, łakomczuszku, Niech nie burczy ci już w brzuszku. My życzenia ci składamy byś był jak najdłużej z nami. Miodku zawsze miej w dostatku, żyj nam 100 lat nasz Puchatku!”. Potem był prawdziwy urodzinowy tort przed degustacją którego dzieci odśpiewały Kubusiowi  tradycyjne 100-lat, podrzucając Go na chuście animacyjnej.  Gromkie 100-lat było słychać na całej ulicy Nowy Rynek przy której mieści się Oddział dla Dzieci. Kubuś Puchatek wdzięczny za tak wspaniale przygotowaną imprezę, poczęstował miłych gości tortem. Jubilat dziś nic nie jadł…. przyglądał się tylko uśmiechniętym i pełnym wrażeń twarzom swoich “małych gości” i po przyjacielsku zadzierał swój śmieszny nosek. Nic tak nie pomaga ochłonąć po wszystkich grach i zabawach jak krótka opowieść. Umieściwszy się wygodnie na dywanie mali goście wysłuchali bajki relaksacyjnej o tym jak to Kubuś Puchatek odpoczywał po zabawie.

Spotkanie przebiegało w serdecznej i przyjaznej atmosferze oraz zabawie, w której wzięło udział 47 dzieci.

Pomimo upływu czasu, główny bohater książek A. Milne wciąż wyzwala wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Wzrusza, cieszy i bawi.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa podziękowanie PSS „Społem” w Łapach – za ufundowanie przepysznego urodzinowego tortu.