Promocja książki Lecha Makowieckiego „Pro Publico Bono”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy włączając się w obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości 08.11.2013r. zaprosiła mieszkańców naszego miasta na spotkanie autorskie i promocję książki Lecha Makowieckiego „Pro Publico Bono”. Pani Dyrektor Józefa Bajda przybliżyła postać zaproszonego gościa a licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać patriotycznych ballad w jego wykonaniu. Recytowane przez łapską młodzież wiersze z tomiku „Pro Publico Bono” zaciekawiły i wzruszyły zebranych słuchaczy. Perfekcyjne wykonana interpretacja wierszy pozwoliła zrozumieć i przybliżyć patriotyczną wymowę dokonań poety. W swoim dorobku twórczym podkreśla bardzo dobitnie jak ważna jest więź pokoleń i wychowanie młodzieży na przyzwoitych ludzi. W swojej wypowiedzi przekonywał, że jeżeli młodzieży zaoferuje się wrażliwy, wspaniały, patriotyczny przekaz w formie śpiewanej czy filmowej, młodzież to zaaprobuje, zidentyfikuje się z tym i będzie przekonana, że Polacy są wspaniałym narodem, który miał wspaniałą historię.
Sponsorami spotkania byli Burmistrz Łap Wiktor Brzosko i Pan Sławomir Maciejewski a gościnnie sali użyczył Dom Kultury.