Uniwersytet Trzeciego Wieku gościł TVP regionalną z Krakowa. Relacja w TVP Białystok 4 grudnia 2013r. godz. 17:00

6 listopada 2013 roku odwiedziła Łapy oraz UTW mający swoją siedzibę w łapskiej bibliotece Telewizja Polska SA. Ekipą telewizyjną przewodziła p. redaktor Maria Guzy, która jest producentem, od lat związanym z Telewizją Polską. W swojej pracy największą przyjemność czerpie z wymyślania programów i pisania scenariuszy. Uważa, że zadaniem Telewizji Publicznej jest dostarczanie informacji, edukacja, prezentacja kultury i sztuki oraz komentowanie rzeczywistości. Powodem zainteresowania się p. redaktor Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku był fakt, że powstał on i działa przy Bibliotece Publicznej oraz wspólnie realizuje projekt, pt. „SPOTKANIA Z POLIHYMNIĄ – EDUKACJA MUZYCZNA SENIORÓW” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012- 2013 MPiPS. W ciągu całego dnia ekipa telewizyjna uczestniczyła i nagrywała m.in.: udział studentek w imprezie dla dzieci „Urodziny Kubusia Puchatka”, wykład dla studentów, pt. „Wielcy muzycy”, wywiady z dyrektorem biblioteki i słuchaczami oraz zajęcia w sekcjach. Realizacji całości materiału patronowała łapska biblioteka, dzięki której tak naprawdę istniejemy i dalej działamy.

Reportaż z tego nagrania będzie można obejrzeć 4 grudnia 2013r. o godz. 17:00 na TVP Białystok z cyklu programów „Aktywni 60 +”. Zapraszamy do oglądania.