Debata o książce w Bibliotece w Uhowie

6 grudnia Filia Biblioteczna w Uhowie gościła pana Dominika Sołowieja – dziennikarza telewizyjnego, krytyka literackiego, współpracownika portalu o2. Współorganizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego, a zatytułowane ono było „Czy warto czytać książki? Spotkanie z literaturą i historią”. Uczestniczyły w nim dzieci z klasy V Szkoły Podstawowej w Uhowie. Pan Dominik w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o tym, dlaczego warto i trzeba czytać poezję. Poezja to świat uczuć i emocji. Nie ma lepszego sposobu, jeśli chcemy mówić o tym, co nas cieszy, smuci, boli, irytuje. Dzięki czytaniu wierszy wzbogacamy nasz świat wewnętrzny, potrafimy trafniej określać i nazywać swoje uczucia. Okazało się, że dzieci nie mają problemu z odczytywaniem wierszy. Bardzo chętnie wchodziły w rozmowę interpretacyjną oraz dyskusję nad poszczególnymi wierszami. Dziennikarz w bardzo obrazowy sposób przekonywał dzieci, że warto czytać książki. Zadając im pytania dotyczące świata, odsyłał do poszukiwań odpowiedzi w książkach. Spotkanie, choć krótkie, było bardzo owocne i zachęcające do czytania zarówno poezji, jak i prozy.

Debata o książce w Bibliotece w Uhowie