„Bajkowa kraina Juliana Tuwima” – konkurs plastyczny

W ramach obchodów Roku Juliana Tuwima Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała konkurs plastyczny ph. “Bajkowa kraina Juliana Tuwima “, który skierowany był do dzieci w wieku 5-6 lat grup przedszkolnych oraz klas I-III szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Łapy.
Celem konkursu było przybliżenie  sylwetki i twórczości Juliana Tuwima, rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, oraz zachęcenie do czytania poezji dziecięcej.
10 grudnia w Oddziale dla Dzieci odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Trzyosobowe jury w składzie: Ewa Łapińska – nauczyciel Szkoła Podstawowa Nr 1, Agnieszka Zdrodowska – plastyk Szkoła Podstawowa Nr 1, Dorota Więcko – bibliotekarz, oceniając prace konkursowe brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność, samodzielność i staranność wykonania. Na konkurs dostarczono 137 pięknych, kolorowych prac. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Poziom wszystkich prac był wysoki i ciekawy. Nad każdą z nich można było się zatrzymać, każda z nich coś wnosiła. Trudno było podjąć decyzję komu, które miejsce przyznać, bo każda praca nadawała się do wyróżnienia, już chociażby za sam udział w konkursie, ale prac było zbyt dużo, aby wszystkich uczestników nagrodzić.
Ostatecznie wybrano 18 zwycięskich prac. Po długich obradach jury podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

W kategorii I (5-6 lat) Nagrody otrzymali:

I miejsce – Wiktoria Oleksiewicz – Dom Kultury w Łapach opiekun: Ewa Stranc

II miejsce– Konrad Grochowski – Przedszkole Nr 1 Łapach opiekun: Anna Brejnak

III miejsce – Oliwia Pogorzelska- Zespół Szkół w Łapach opiekun: Elżbieta Bura

III miejsce – Amelia Prokop – Przedszkole Nr 2 w Łapach – opiekun: Małgorzata Łapińska

Wyróżnienia:

– Maria Dąbrowska – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach– opiekun: Małgorzata Połomka

– Paulina Popławska – Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej – opiekun: Ewelina Rząca

oraz Wyróżnienie Specjalne za oryginalne podejście do formy rysunku:

– Julia Pilawska – Dom Kultury w Łapach – opiekun: Ewa Stranc

W kategorii II (kl. I-III) Nagrody otrzymali:

I miejsce – Aleksandra Stradałowicz – Zespół Szkół w Łapach opiekun: Teresa Iwaniuk

II miejsce – Karol Łapiński – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach– opiekun: Beata Łapińska

III miejsce – Patrycja Karpowicz – Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej- opiekun: Teresa Połejko

Wyróżnienia:

– Karol Zieliński – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łapach opiekun: Małgorzata Łupińska

– Grzegorz Jabłoński – Zespół Szkół w Łapach opiekun: Teresa Iwaniuk

– Hanna Wielgat – Zespół Szkół w Łapach opiekun: Teresa Iwaniuk

– Sandra Sienkiewicz – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Daniłowie Dużym opiekun: Elżbieta Paszkiewicz

– Maciej Kurzyna – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach opiekun: Beata Łapińska

– Emilia Serwin – Dom Kultury w Łapach opiekun: Ewa Stranc

– Patryk Wasilewski – Dom Kultury w Łapach opiekun: Ewa Stranc

– Łukasz Kowalewicz – Szkoła Podstawowa w Uhowie opiekun: Kamila Niemczynowicz

Całą imprezę uświetnił dowcipny i pełen humoru spektakl „W Tuwimowie” oparty na twórczości Juliana Tuwima w wykonaniu młodych aktorów z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej pod kierunkiem pani  Mirosławy Białej.
Organizatorzy i komisja dziękują nauczycielom oraz opiekunom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratulują wybitnych osiągnięć młodym artystom.
Wystawę pokonkursową można podziwiać w holu biblioteki.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy pragnie wyrazić serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie przy organizacji konkursu plastycznego „Bajkowa kraina Juliana Tuwima”:

– Panu Mariuszowi Gołaszewskiemu – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej

– Pani Mirosławie Białej – nauczycielowi z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej

– Komisji konkursowej : Pani Ewie Łapińskiej, Pani Agnieszce Zdrodowskiej, Pani Dorocie Więcko.