Łapska biblioteka wśród najlepszych!

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”                                                                             Wisława  Szymborska

W grudniu Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013. Wśród laureatów konkursu znalazła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, która otrzymała wyróżnienie.
Oddział dla Dzieci w ciągu minionego roku szkolnego przeprowadził szereg imprez, które zachęciły dzieci do wspólnego czytania, a było to m.in. Bajecznie i śmiesznie w bibliotece, Przedszkolak w bibliotece, Łapscy odjazdowi bibliotekarze, La lettura di libri in Pizzeria, czyli czytanie książek w Pizzerii-XII OTCD, Wakacyjne szaleństwa w bibliotece.
Warto zaznaczyć, że działalność łapskiej biblioteki już od kilku lat jest zauważana i nagradzana przez tę znaną w całym kraju fundację.
Nagroda ta, jest szczególna i ważna pod wieloma względami. Przede wszystkim utwierdziła nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych działań w zakresie upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez głośne czytanie. Cieszymy się, że starania bibliotekarzy i wszystkich osób zaangażowanych w akcję, zostało dostrzeżone i pozytywnie ocenione. Szczególne podziękowania kierujemy do Szkół i Przedszkoli z terenu miasta Łapy, bez których realizacja imprez czytelniczych byłaby niemożliwa. Nagrody książkowe przyznane w ramach konkursu wzbogacą zbiory łapskiej biblioteki.
Zachęcamy do odwiedzania strony fundacji: www.calapolskaczytadzieciom.pl