Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku wzbogacił łapską biblioteką

„Czytana książka żyje dłużej”

„Czytana książka żyje dłużej”

Wspomaganie nauki, w tym bibliotek, należy do najszlachetniejszych ludzkich gestów. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku pełniąc ważną misję edukacyjną i wspierając rozwój czytelnictwa i bibliotek przekazał nieodpłatnie Bibliotece w Łapach 42 tytuły książek, które wzbogacą księgozbiór biblioteki i będą służyły naszym czytelnikom. Pozycje te przyczynią się do poznania zawiłej historii naszego regionu i ludzi, którzy ją tworzyli. Każda cywilizacja chlubiła się posiadaniem bibliotek, każde pokolenie ubolewało nad ich niszczeniem i chroniło zasoby na równi z największymi wartościami. Biblioteka jest nam po drodze, bo korzystamy z jej usług przez całe życie a każdy z nas może znaleźć w niej coś dla siebie. Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku już po raz kolejny podarowało nam wartościowe pozycje. Dlatego też jesteśmy bardzo wdzięczni i zadowoleni z tak owocnej współpracy. Księgozbiór Biblioteki wzbogacił się miedzy innymi o następujące woluminy: „Twarze Białostockiej Bezpieki”, „Wołyń 1943”, „ Zagłada dworów w województwie białostockim po 1939 roku”, „Więzienie w Białymstoku”, „Władze komunistyczne wobec kościołów i związków wyznaniowych”, „Zbrodnie przeszłości”, „UB w Bielsku Podlaskim”, „17 września agresja sowiecka na kresy”, „Tam też była Solidarność”.
Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania ze zbiorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.