Pasowanie na czytelnika 2014

W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy  po raz pierwszy zorganizowała  imprezę pt. ,,Pasowanie na czytelnika”, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych do grona czytelników.

W uroczystości, która odbyła się 08.05.2014 r. wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 2 w Łapach. Pasowanie rozpoczęło się znakomitym przedstawieniem ,,Piraci na Książkolandii” przygotowanym przez uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się historii piratów i ich książkowych przygód. Potem przyszedł czas na występy samych przedszkolaków, którzy odśpiewali piosenkę, a następnie wyrecytowali wierszyki. Impreza odbyła się w Tygodniu Bibliotek, której tegorocznym hasłem jest ,,Czytanie łączy pokolenia” – dlatego też książeczkę ,,Bałagan w bibliotece” przeczytała prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – pani Wanda Modzelewska.

W końcu przyszedł czas na najważniejszy punkt imprezy, czyli złożenie przyrzeczenia. Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali:

My przedszkolacy
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY!

Aktu pasowania dokonała bibliotekarka pani Barbara Bajda, która dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa ,,Pasuję Cię na czytelnika Biblioteki Publicznej w Łapach”. Następnie wszystkim świeżo upieczonym czytelnikom zostały rozdane prezenty – książeczki  wraz z kartą biblioteczną. Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Uroczystość, mimo brzydkiej, deszczowej pogody za oknem udała się wyśmienicie, dlatego też z całą pewnością wpisujemy ją w nasz stały rozkład jazdy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy, a w szczególności, za zaangażowanie pani Małgorzacie Perkowskiej z Przedszkola nr 2 w Łapach, paniom:  Ewie Łapińskiej i Elżbiecie  Czarniawskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach,  za przygotowanie przedstawienia, pani Wandzie Modzelewskiej za piękne przeczytanie dzieciom książki.