Będziemy czytać…

Ważnym czynnikiem kształtującym rozwój człowieka są książki. To one nie tylko dostarczają wiedzę o rzeczywistości, o świecie, ale pełnią rolę wychowawczą gdzie dziecko poznaje normy moralne, odróżnia dobro od zła. Książki wprowadzają w świat sztuki, rozwijają wyobraźnię, bogacą słownictwo, wprowadzają w wielkie tradycje kultury.

Już po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy wraz z Filiami Bibliotecznymi włącza się w realizację projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, które poświęcają wiele uwagi wczesnym kontaktom małego dziecka z książką i biblioteką.

W dniach 2-5 czerwca br.odbędzie się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku ph. “Czytanie mądra rzecz”. Podczas którego przez cztery dni (zbiórka przed biblioteką – start godz. 9.40) weźmiemy udział w Paradzie bajkowej, której końcowym etapem będzie Urząd Miejski  w Łapach. Tam czytać będą przedstawiciele władz i pracownicy samorządowi. Zapraszamy!!!

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom! 20 minut dziennie. Codziennie!

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, ul. Nowy Rynek 15 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 10.00 – 18.00, w środy, soboty w godz. 10.00 – 15.00  e-mail oddzbibllapy5@wp.plwww.bibliotekalapy.pl