Wielokulturowość – jestem na tak!!!

Akcja „Wielokulturowość – jestem na tak!”  to akcja dla bibliotek, zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg.

W ramach akcji biblioteki mogą zdobyć wartościowe książki i przeprowadzić świetne wakacyjne zajęcia dla młodych osób. Organizatorzy przygotowali pięć scenariuszy zajęć promujących wielokulturowość, uwrażliwiających na trudną sytuację emigrantów czy uchodźców, uczących tolerancji i zrozumienia dla różnych kultur i obyczajów.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zgłasiła się do akcji, przygotowując fotoreportaż i plakat ph. “Wielokuturowość – jestem na tak”. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego do 4 lipca br. prześle potwierdzenie czy nasza biblioteka została przyjęta do akcji.

Czekamy – mamy nadzieję – na pozytwywną odpowiedź!!!