Bajkowe lato z biblioteką

W  wakacyjne środy w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbywały się zajęcia z cyklu „Wakacje w bibliotece”. Ponieważ biblioteka to zbiory książek i czasopism, swoją ofertę zaczynaliśmy od wspólnego czytania. Podczas zajęć towarzyszyły nam różne postaci książkowe. Kubuś Puchatek opowiadał dzieciom o porach roku, Hipopotam Maks o dbaniu o swoje zdrowie. Z Martynką wybraliśmy się do Zoo, a z Bolkiem i Lolkiem przeżyliśmy wspaniałe przygody w mieście. Następnym etapem były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne. W ramach zajęć ruchowych zaproponowaliśmy uczestnikom aktywność fizyczną w postaci zabaw ruchowych i zabawy z klockami. Każdemu ze spotkań towarzyszyły gry, zagadki, rebusy, łamigłówki, surfowanie po Internecie.
  Z prac plastycznych wykonanych przez dzieci powstanie duża wystawa, którą niedługo będzie można obejrzeć w holu biblioteki.
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w letnich zajęciach oraz życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!